PROGRAM

Program wydarzeń na każdy dzień

13.09.2020

09:00 Wycieczka rowerowa z PTTK

Opis wydarzenia: Trasa wycieczki rozpocznie się w Skawinie i będzie prowadziła przez Radziszów, Wolę Radziszowską ( z postojem na Chożynach skąd roztacza się piękna panorama Skawiny, Rzozowa i Woli Radziszowskiej), a następnie przez Grabie do Krzęcina, Borku Szlacheckiego i przez Rzozów wrócimy do Skawiny. Trasa łatwa, biegnąca w większości drogami asfaltowymi i gruntowymi, o długości ok 27 km. Tempo wycieczki i przerwy na odpoczynek dostosujemy do możliwości uczestników.

Link do zaplanowanej trasy wraz z profilem wysokościowym: https://www.bikemap.net/en/r/7225033/

Co trzeba mieć ze sobą: sprawny technicznie rower, najlepiej MTB lub trekkingowy ( koniecznie przed wycieczką prosimy sprawdzić stan hamulców i napędu); kask (Obowiązkowo! W szczególności osoby niepełnoletnie); coś do picia/jedzenia na drogę. Ubezpieczenie uczestników we własnym zakresie.

Dla kogo? Wycieczka ma charakter otwarty, zapraszamy wszystkich amatorów rekreacji na 2 kółkach (osoby niepełnoletnie uczestniczyć mogą w wycieczce tylko pod opieką osoby starszej).

Miejsce: Zbiórka na parkingu przy „Orliku” i hali widowiskowo-sportowej ( od strony ul. Konstytucji 3Maja)

Jak się zapisać: Zgłoszenia przyjmuje telefonicznie telefonicznie szef sekcji rowerowej Marcin Grajny tel. 662038175 i Prezes Zarządu Koła Miejskiego PTTK Włodzimierz Pobożniak tel. 60533350. Można zgłosić się również w środy w godz. 15:00-17:00 w siedzibie koła Skawina ul. Kościuszki 10.

Na wydarzenie zaprasza Sekcja rowerowa koła miejskiego PTTK nr 27 w Skawinie.

10:00-16:00 Odwiedź nas! - Dzień otwarty w harcówce

Opis wydarzenia: W harcówce odbywać się będzie: zwiedzanie Izby Pamięci, prezentacja sprzętu wojskowego oraz harcerskiego, rozwiązywanie zaszyfrowanych wiadomości, a także zabawy dla najmłodszych – wszystko z zastosowaniem reżimu sanitarnego.

Dla kogo? Jest to wydarzenie skierowane do wszystkich grup wiekowych. W harcówce mogą pojawić się zarówno osoby zainteresowane harcerstwem oraz historią, jak i te będące ciekawe działalności NZH.

Miejsce: Siedziba NZH – ulica Słoneczna 6, Skawina

Limit uczestników: W harcówce, w jednym czasie, może znajdować się maksymalnie 10 osób, z wyłączeniem harcerzy.

Jak się zapisać: Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: nzh@czerwonymak.skawina.pl lub za pośrednictwem wiadomości wysłanych przez stronę NZH na FB.

Na wydarzenie zaprasza NZH "Czerwony Mak" im Bohaterów Monte Casino.

15:00 Przedstawienie "Dasz radę"

Opis wydarzenia: Bajka „Dasz radę” to historia dwójki przyjaciół Humorka i Minki, którzy próbują odnaleźć się w szkolnej i przedszkolnej codzienności. Zabawy, literki, liczby, matematyka i przyroda, nowi koledzy i koleżanki. Jak sobie z wszystkim poradzić, gdy nie wiadomo skąd, nagle i niespodziewanie pojawia się …… Pani ZŁOŚĆ? Przyjaciele postanawiają wyruszyć w podróż i sprawdzić, jak można pozbyć się wszędzie przeszkadzającej ZŁOŚCI. Jakie przygody czekają ich po drodze, dowiecie się już w niedzielę.

Bajka stworzona jest na bazie modelu pracy z dziećmi według metody „Dam radę!”, którego twórcą jest dr Ben Furman. Pracując według tego modelu, możemy pomóc dziecku zarówno przezwyciężać problemy emocjonalne i behawioralne, jak i z powodzeniem wspierać jego prawidłowy rozwój. Dam Radę!, w dostosowanych do dziecka kolejnych krokach, prowadzi do przezwyciężenia problemu i zdobycia nowych kompetencji. Zapraszamy!

Miejsce: Park Miejski, plac koło Pałacyku Sokół, Skawina

Limit uczestników: Na widowni nie ma ograniczeń, co do liczby uczestników, o ile możliwe jest zachowanie bezpiecznego dystansu.

Na wydarzenie zaprasza Fundacja Wyobraź sobie.

16:00 Inauguracja - Dzień dobry NGO! - transmisja na żywo

Opis wydarzenia: Dni Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Społecznych zainaugurujemy 13.09.2020 r. internetowym programem „Dzień dobry NGO!”. Od godziny 16.00, na profilu Gminy Skawina na Facebooku będziemy rozmawiać z przedstawicielami lokalnych stowarzyszeń, fundacji i grup nieformalnych o ich działalności oraz aktywności społecznej mieszkańców.

Dla kogo? Dla wszystkich

Miejsce: Wydarzenie będzie odbywać się on-line, zapraszamy na profil Facebook Gminy Skawina.

Limit uczestników: bez limitu

Na wydarzenie zaprasza Centrum Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi

14.09.2020

16:00-19:00 Otwarty trening piłki nożnej

Opis wydarzenia: Trening piłki nożnej, który poprowadzą wykwalifikowani trenerzy z naszego Klubu. W trakcie prowadzonych zajęć, rodzice będą mogli zapoznać się z pełną ofertą szkolenia prowadzonego w Klubie i obejrzeć infrastrukturę obiektu. Szczegółowe godziny treningów:

16.00-17.00 trening dla dzieci w dzieci od 5 do 8 lat (roczniki 2012 - 2015)

17.00-18.00 trening dla dzieci od 9 do 12 lat (roczniki 2008 - 2011)

18.00-19.00 trening dla młodzieży od 13 do 15 lat (roczniki 2007 - 2005)

Dla kogo? Dla dzieci i młodzieży (zapraszamy chłopców i dziewczyny) w wieku 5-15 lat.

Miejsce: Stadion sportowy LKS Radziszowianka ul. Skawińska 3, Radziszów

Limit uczestników: Maksymalna ilość uczestników zajęć wynosi 15 osób w jednej grupie.

Jak się zapisać: Zapisy przyjmuje telefonicznie: Pani Edyta Solarz tel. 660 451 047 Pan Tomasz Zajda tel. 600 818 721

Na wydarzenie zaprasza LKS Radziszowianka.

16:00-18:00 Kawa z LGD - spotkanie w siedzibie

17:00-18:00 Kawa z LGD - spotkanie on-line

Opis wydarzenia: Spotkanie online/stacjonarne dotyczące działalności LGD, zasad przyznawania dotacji, promocji projektów realizowanych i zrealizowanych, przybliżenie Skarbów Blisko Krakowa.

Dla kogo? Organizacje pozarządowe, osoby i podmioty zainteresowane działalnością LGD

Miejsce: Dwór Dzieduszyckich, ul. Szkolna 4, Radziszów

Limit uczestników: po 20 osób w trakcie wydarzenia stacjonarnego i on-line

Jak się zapisać: Prześlij zgłoszenie na adres: a.szaranska@bliskokrakowa.pl

Na wydarzenie zaprasza LGD Blisko Krakowa

15.09.2020

16:00-18:00 Kawa z PBS Skawina

Opis wydarzenia: Spotkanie dotyczące działalności Stowarzyszenia Prawicowy Blok Samorządowy w Skawinie, możliwość zapoznania się z bieżącą działalnością i zrealizowanymi projektami. Możliwość dołączenia do działań organizacji.

Dla kogo? Dla organizacji pozarządowych, osób i podmiotów zainteresowane działalnością PBS,

Miejsce: Rynek 12, 2 piętro, Skawina

Limit uczestników: 5 osób w tym samym czasie

Jak się zapisać: Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu: 698 65 97 83

Na wydarzenie zaprasza Prawicowy Blok Samorządowy w Skawinie.

18:00-21:00 Agresja - niebezpieczne tabu - seminarium

Opis wydarzenia: Agresja, niebezpieczne tabu to seminarium o tym jak różnicować złość, agresję i przemoc oraz jak kontaktować się z dziecięcą siłą i konstruktywnie wykorzystywać płynącą z niej energię

„Frustracja, agresja i chaotyczne wybuchy złości u dzieci to reakcje, które powinny być poważnie traktowane przez dorosłych jako ważna informacja ze strony cierpiących dzieci. Być może będzie im ciężko rozszyfrować dziecięcy przekaz, ale jedno powinni wiedzieć: dzieci nie prowadzą żadnych gierek.” Jesper Juul

Seminaria inspirujące to trzygodzinne spotkania w grupie, których celem jest zainspirowanie Państwa do refleksji nad własnym podejścia do rodzicielstwa, wychowania, swojej pracy z dziećmi lub - szerzej - relacji z innymi. Propagatorem seminariów jest Jesper Jull duński terapeuta rodzinny i pedagog o światowej renomie, założyciel Family Lab International.

DLACZEGO WARTO? Na tym seminarium poruszona jest kwestia agresji i agresywnych zachowań dzieci i młodzieży. Poruszana tematyka to między innymi: czym jest agresja, skąd agresja bierze się u dzieci, jak reagować, gdy się pojawia.

Dla kogo? Dla rodziców dzieci w każdym wieku oraz osób zainteresowanych tematem.

Miejsce: Siedziba Fundacji Wyobraź sobie, ul. Żwirki i Wigury 7/12, Skawina

Limit uczestników: 8 uczestników

Jak się zapisać: Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu: 515 872 612 lub mailowo pod adresem: biuro@wyobrazsobie.org.pl.

Na wydarzenie zaprasza Fundacja Wyobraź sobie

16.09.2020

17:00 Wycieczki z przewodnikiem Rowerowej Skawiny

Opis wydarzenia: Wycieczki z przewodnikiem z Rowerowej Skawiny służące poznawaniu nowej infrastruktury dedykowanej rowerzystom, dostępnej na terenie miasta Skawina. Wyjaśnienie zasad bezpiecznego korzystania z roweru jako środka transportu, propozycja tras prowadzących z punktu A do punktu B w połączeniu z „ukrytą infrastrukturą rowerową” w kilkuosobowych grupach w ruchu ulicznym. Dystans do 5 kilometrów, czas przejazdu około 20 minut.

W razie złej pogody możliwe przeniesienie wydarzenia na inny dzień.

Dla kogo? Dla wszystkich zainteresowanych rowerzystów; dzieci pod opieką rodzica, samodzielnie poruszające się rowerem po ciągach pieszo-rowerowych; po ulicy tylko z kartą rowerową (nie na rowerku biegowym i nie na czterech kółkach :)

Limit uczestników: Do 10 osób w jednym przejeździe.

Jak się zapisać: Zapisy przyjmowane są mailowo pod adresem: rowerowaskawina@gmail.com

Regulamin przejazdu

Na wydarzenie zaprasza Rowerowa Skawina.

17.09.2020

10:00-11:00 Wykład na temat cukrzycy

Opis wydarzenia: Wykład prowadzony przez pielęgniarkę, poświęcony tematyce cukrzycy. Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się jakie są przyczyny choroby oraz jej objawy. Ważnym tematem będzie również kwestia różnych rodzajów cukrzycy, niezbędne badania oraz powikłania, które mogą pojawić się przy zaniedbaniu jej leczenia.

Dla kogo? Dla osób starszych - po 65 r.ż.

Miejsce: Polski Związek Niewidomych Koło w Skawinie, ul. Kościuszki 10

Limit uczestników: 8 uczestników

Jak się zapisać: Zapisy przyjmowane są telefonicznie pod numerem tel. 696 834 041.

Na wydarzenie zaprasza Polski Związek Niewidomych Koło w Skawinie.

16:00-18:00 Gra terenowa po parku miejskim i najbliższych okolicach

Opis wydarzenia: W oparciu o mapkę, którą otrzyma każdy z zespołów, uczestnicy będą docierać do oznaczonych punktów, na których harcerze będą prezentowali to, czym zajmują. Każdy zespół otrzyma też zadanie, którego wykonanie zostanie potwierdzone wpisem na Kartę Zespołu.

Dla kogo? Gra przewidziana jest dla 2-3 osobowych zespołów, w skład powinny wchodzić dzieci w wieku 11-14 lat, może być w zespole jeden dorosły;

Miejsce: Zespoły wyruszają sprzed pałacyku „Sokół” w godzinach: 16.00 – 16.30.

Limit uczestników: Maksymalna liczba zespołów - 15.

Jak się zapisać: Zgłoszenia przyjmowane są droga mailową na adres: olamio@interia.pl ; w temacie należy wpisać: DOPIS – ZGŁOSZENIE. W zgłoszeniu proszę napisać, jaką zespół sobie wybrał nazwę i kto wchodzi w jego skład (imię i nazwisko oraz wiek uczestników) UWAGA! Jeśli w zespole będą same dzieci, powinny mieć one pisemną zgodę rodziców na udział w tym wydarzeniu przyniesioną w dniu wydarzenia na miejsce startu.

Na wydarzenie zaprasza ZHR Szczep "Kognia".

18.09.2020

16:00 Trening z ISKRĄ

Opis wydarzenia: Trening będzie otwarty dla wszystkich chętnych do uczestnictwa, będziemy przeprowadzać z niego również relację na stronie facebookowej, trening będzie o bardzo łatwym poziomie trudności, dlatego nawet osoby, które nigdy nie trenowały mogły bez problemów wykonać ćwiczenia.

Dla kogo? Dzieci w wieku 6-12 lat

Miejsce: Boisko w Krzęcinie 32-051 Krzęcin ul. Krakowska 32

Limit uczestników: Na boisku nie ma ograniczeń, co do liczby uczestników.

Jak się zapisać: Nie ma konieczności wcześniejszych zapisów.

Na wydarzenie zaprasza Iskra Krzęcin

17:30 "Rowerem na zakupy" - wycieczka z przewodnikiem Rowerowej Skawiny

Opis wydarzenia: Wycieczki z przewodnikiem z Rowerowej Skawiny służące poznawaniu nowej infrastruktury dedykowanej rowerzystom, dostępnej na terenie miasta Skawina. Wyjaśnienie zasad bezpiecznego korzystania z roweru jako środka transportu, propozycja tras prowadzących z punktu A do punktu B w połączeniu z „ukrytą infrastrukturą rowerową” w kilkuosobowych grupach w ruchu ulicznym. Dystans do 5 kilometrów, czas przejazdu około 20 minut.

W razie złej pogody możliwe przeniesienie wydarzenia na inny dzień.

Dzisiejsza wycieczka pod tytułem "Rowerem na zakupy" wyrusza z ul. 29 listopada, z okolicy wiaty rowerowej.

Dla kogo? Dla wszystkich zainteresowanych rowerzystów; dzieci pod opieką rodzica, samodzielnie poruszające się rowerem po ciągach pieszo-rowerowych; po ulicy tylko z kartą rowerową (nie na rowerku biegowym i nie na czterech kółkach :)

Limit uczestników: Do 10 osób w jednym przejeździe.

Jak się zapisać: Zapisy przyjmowane są mailowo pod adresem: rowerowaskawina@gmail.com

Regulamin przejazdu

Na wydarzenie zaprasza Rowerowa Skawina.

19.09.2020

11:00- 12:30 Dzień dobry NGO! - podsumowanie - transmisja na żywo

Opis wydarzenia: Dni Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Społecznych podsumujemy internetowym programem „Dzień dobry NGO!”. To druga część rozmów o działaniach społecznych w Skawinie, ale i czas na losowanie nagród w naszym Quizie.

Dla kogo? Dla wszystkich

Miejsce: Wydarzenie będzie odbywać się on-line, zapraszamy na profil Facebook Gminy Skawina.

Limit uczestników: bez limitu

Na wydarzenie zaprasza Centrum Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi

15:00 -17:00 Dzień Otwarty Stowarzyszenia Dzieci są Ważne

Opis wydarzenia: Zwiedzanie Centrum Aktywności Kulturalnej (CAK) Ogrody, zapoznanie się z ideą CAKów i zasadami korzystania z przestrzeni dla mieszkańców – jak korzystać, jak zorganizować własną aktywność, informacja o propozycjach aktywności do końca 2020 roku oraz zebranie propozycji od mieszkańców. Zapoznanie z działalnością Stowarzyszenia, możliwość złożenia deklaracji członkowskiej lub zgłoszenie się jako wolontariusz. Opowiemy o różnych formach aktywności społecznych.

Dla kogo? Dla wszystkich mieszkańców Skawiny

Miejsce: CAK Ogrody i na profilu Facebook Stowarzyszenia Dzieci Są Ważne

Limit uczestników: Maksymalnie do 6 osób – grupy wchodzą na ok 30 min.

Jak się zapisać: Zapisy będą przyjmowane za pośrednictwem formularza na Facebooku Stowarzyszenia

Na wydarzenie zaprasza Stowarzyszenie Dzieci Są Ważne.

15.00 Popłyńmy z Kapitanem - wspomnienie o żeglarzu z Radziszowa Henryku Jaskule.

Opis wydarzenia: W tym roku zmarł Kapitan Henryk Jaskuła, w Dworze znajduje się stała wystawa poświęcona urodzonemu w Radziszowie Kapitanowi. Henryk Jaskuła wsławił się samotnym rejsem dookoła świata non stop bez zwijania do portu. Podczas spotkania będziemy przedstawiać postać oraz pamiątki które podarował Stowarzyszeniu Kapitan Henryk Jaskuła, aby je prezentować w jego rodzinnej miejscowości.

Dla kogo? Dla wszystkich

Miejsce: Dwór Dzieduszyckich w Radziszowie, ul. Szkolna 4, sala wystawa stałych

Limit uczestników: Maksymalnie 20 osób

Jak się zapisać: Zapisy przyjmowane są mailowo pod adresem: naszradziszow@naszradziszow.com, oraz telefonicznie pod numerem 606 351753.

Na wydarzenie zaprasza Nasz Radziszów.

Konkurs

"Zobacz Świat Wolontariusza"

Opis wydarzenia: Członkowie Stowarzyszenia Dzieci są Ważne: "Już od wielu lat współpracujemy z wolontariuszami, nasze dzieci obserwując naszą aktywność w Stowarzyszeniu zostały wolontariuszami już od przedszkola, a część z nich jest z nami od samego początku. W każdym roku na DOPIS przygotowujemy dla Was coś szczególnego i ten rok nie będzie wyjątkiem! Chcemy podzielić się z Wami kolorowanką, którą przygotował specjalnie dla Was nasz wolontariusz Yarko.pl!!! Wszystko po to, abyście mogli się zapoznać z działaniami wolontariuszy i zachęcić wszystkich do dobrych działań już dziś!

Każdy może pobrać, wydrukować i pokolorować dowolną techniką kolorowankę.

A nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie dołączyli do tego wydarzenia konkursu z prezentami!

Zasady konkursu: Pokoloruj kolorowankę, zrób jej zdjęcie, zaobserwuj nasz Instagram, opublikuj zdjęcie na swoim Instagramie i oznacz nas (PAMIĘTAJ twoje konto musi być publiczne, abyśmy widzieli dodany post). 19.09.2020 na naszym Instagramie oraz fanpage'u ogłosimy 3 pierwsze miejsca, które otrzymają od nas nagrodę niespodziankę!"

Dla kogo: Dla wszystkich mieszkańców gminy Skawina, brak ograniczeń wiekowych

Miejsce: Facebook oraz Instagram Stowarzyszenia

Czas trwania konkursu: Od 13.09 do 18.09 malowanka będzie dostępna na fanpage'u Stowarzyszenia, czas na przesyłanie zdjęć pokolorowanych prac do 18.09 do końca dnia. Odbiór upominków 19.09 w godz. 15:00-17:00.

Na konkurs zaprasza Stowarzyszenie Dzieci są Ważne.

MASZ PYTANIA? NAPISZ DO NAS!

cop@gminaskawina.pl